Haló, pane Advente!

Advent, tedy období čtyř neděl před vánočními svátky má být dobou rozjímání, dobročinnosti a každý by se měl zamyslet nad svými skutky v předešlém roce. Dříve to byla doba postní a zklidnění. Byly zakázány veškeré radovánky, tanec a zpěv.

Dnes je tomu jinak. Ať se hnu kamkoliv mám pocit, že vypuklo davové vánoční šílenství. Jestli se kdysi lidé v období Adventu postili, dnes při pohledu na hlavní náměstí větších měst tento pocit nemám. Všude voní čerstvě se pečící vepřové kýty a všudypřítomný olej, bez kterého by se pro nás tak významné bramboráky či langoše neobešly. Snad každý Čech se těší na správný vánoční punč nebo svařák. Na co se těší kupříkladu u našich sousedů v Německu?

Drážďanské trhy jsou jedny z nejkrásnějších, slýchávám často mezi přáteli. Čím jsou tak odlišné?  Každé trhy mají své vánoční kouzlo. V jednom rohu drážďanského náměstí hraje celé odpoledne muž u piána, na druhé straně můžeme v malém amfiteátru spatřit zpěv německých koled a o kus dál v podchodu se zaposloucháme do dechového orchestru, který nás přivábí libozvučně znějícími tóny, rozléhající se cestou z náměstí. Bezesporu tohle město okouzlí každou duši, která má ráda hudební umění, které je tady všude přítomné a to i díky tomu, že ve městě nalezneme vysokou školu hudebního umění (Hochschule für Musik „Carl Maria von Weber“), tance (Palucca Hochschule für Tanz Dresden) a výtvarného umění (Hochschule für Bildende Künste). Takže je to ideální místo pro duše kejklířské, co rády hrají, zpívají či tancují. Drážďany nejsou příliš vzdálené, cesta z Prahy trvá zhruba 2 hodiny. Vzhledem k tomu, že město leží poblíž hranic s Českou republikou, nemusíme se bát jazykové bariéry. Němci jsou přátelští a jsou na náš národ co má pocit, že jediný cizí jazyk kterému rozumí, je slovenština zvyklí.

Co k hlavnímu městu, svobodného regionu Saska bezesporu patří, je zámek Moritzburg, někdy zvaný perlou saského baroka. Na tomhle místě byla v roce 1973 natočena  česko – německá pohádka režiséra Václava Vorlíčka. Zde ztratila Libuše Šafránková svůj střevíček a proháněla se na Juráškovi. Která moderní princezna by odmítla návštěvu loveckého zámečku a letohrádku?

Vzhledem k lovecké vášni předků, je v zámku k vidění jedna z největších sbírek trofejí v Evropě, nebo zde můžeme spatřit lůžko Augusta Silného, které je pokryto téměř dvěma miliony ptačích per. Můžeme spatřit i celou řadu vánočních dekorací z nejrůznějších materiálů a to od přírodních až k porcelánovým. Po načerpání vánoční inspirace uvnitř zámku se můžeme jít projít do parku, který obklopuje zámek.

Tak či tak čekání na „Ježíška“ si můžeme zpříjemnit výletem do jakéhokoliv většího města ať už u nás, nebo u sousedů. Je tedy na Vás, které vánoční trhy zvolíte a jestli třeba spojíte výlet na trhy s kurzem pro animátory s Rilife. Přeji tedy, hezký výlet!

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s