Jak probíhá casting a jak úspěšně projít?

S příchodem nového roku přicházejí i myšlenky na to, jak s ním vynaložit. Přemýšlíte nad tím, co budete dělat o prázdninách? Jestli si najdete brigádu v  supermarketu nebo zkusíte něco zcela nového?  Právě teď je vhodná doba přihlásit se na casting a zkusit si, jaké to je. Zazářit mezi ostatními, zaujmout či naopak zjistit, kde máte nedostatky a do příštího konkurzu je odstranit.

Prvotní krok je nejdůležitější, musíte si říct, že opravdu chcete odjet, narušit několikaletý stereotyp, zažít něco nového, nebát se neznáma a něco pro to udělat. Říkáte nyní ANO? Výborně. Poté vyplňte registrační formulář: http://animation.rilife.com/cs/registration a Vaši účast na castingu potvrďte na info@rilife.com.

Co se děje poté? Castingy s RILIFE probíhají v Praze, pokud nejste místní tak si urychleně kupte jízdenku, abyste měli jistotu, že není cesty zpět a jedete to zkusit. Než odjedete na casting, je vhodné se informovat přímo agenturou, pro jaké animátory je casting určen. Zda vybírají taneční animátory, dětské či sportovní. Na castingu se předpokládá, že máte tušení o čem práce animátora je. Nejlepší je, projít si školením ještě před castingem, ale není to podmínkou, někdy se stačí podívat na pár webových stránek či přečíst literaturu a jet „zkusit štěstí“. Ještě než odjedete na casting, budete e-mailem upozorněni co si vzít s sebou.

Většinou se jedná o:

  • 1 x vyplněný registrační formulář vytisknutý po přihlášení
  • 1 x pasovou fotografii a 1x fotografii postavy
  • pohodlné oblečení a obuv vhodnou na tanec
  • NEPOVINNÉ: připravená vlastní choreografie, zpěv, nebo jiné animační vystoupení

Pokud máte vše nachystáno, nic už nestojí v cestě. Castingu se většinou účastní spousta mladých talentovaných lidí, tudíž se nezalekněte hned ve dveřích.  Nejlepší taktikou je, být animátorem již od samého začátku, přejít práh dveří s úsměvem na tváři a nervozitu nechat za nimi. Jako první se odevzdávají formuláře, které měl každý účastník přinést, poté je každému uděleno číslo a jdete si sednout mezi ostatní čekající. Následuje malá prezentace hotelu, pro který agentura hledá vhodné animátory, většinou se účastní i manažer konkrétního hotelu, či podobně povolaná osoba, které sedí v porotě. Následně začíná část, kde se všichni zájemci představí do mikrofonu před hodnotícími.

„Kolik umíš jazyků, tolikrát si člověkem“ tohle přísloví je na animačních konkurzech více než pravdou. Není ovšem důležité naučit se nazpaměť představení se v pěti jazycích, důležité je umět reagovat na dotazy poroty. Na tohle mnozí uchazeči zapomínají. Další disciplínou je tanec. Účastníci konkurzu musí ukázat, že jsou schopni se za malou chvilku naučit jednoduché choreografie a že mají rytmus v těle. Po krátkém přecvičení tanečnice se před porotou začnou ve skupinách zájemci střídat v tancování. Někdy je tohle konec konkurzu s tím, že se porota odebere do vedlejší místnosti, kde debatují o tom, kdo jim vyhovuje či nikoliv. Může se stát, že porota nemá jasno a bude chtít od uchazeče, ať předvede něco z vlastní tvorby, ať už je to taneční vystoupení, zpěv či žonglování. Proto je výhodné, být připraven na vše a předem si něco připravit, abychom nebyli zaskočeni.

Následně celý sál netrpělivě čeká na výsledné rozhodnutí. Ať už je výsledek pozitivní či negativní, má své důvody. Negativní rozhodnutí si nemůžeme vykládat špatně, třeba neovládáme jazyky, které jsou na hotelu žádané, nebo naopak můžeme odjet později, než chce zaměstnavatel. Pokud chceme vědět, co bylo příčinou záporného rozhodnutí, nemusíme se ostýchat zeptat se. V opačném případě, nestaří než pogratulovat.

Na castingu vždy potkáte spoustu zajímavých lidí, pokud to napoprvé nevyjde je to skvělá zkušenost, která se do budoucna určitě hodí, protože příště víte do čeho jdete a úspěch máte zaručený.

Jak probíhá casting video – nezapomeňte shlédnout!

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s