Volný čas animátora…

Šest dní práce a jeden den volna týdně. Takové jsou podmínky pro všechny animátory. Jeden den, pro některé málo a pro jiné moc. Jak si tento den animátoři organizují? Dá se stihnout opravdu vše během jednoho dne volna?

Na začátku sezóny jsou všichni v rámci možnosti odpočatí, nabití energií a mají chuť jít do všeho na maximum. Není tedy divu, že právě hned ze startu není neobvyklé jet každé své volno na výlet, zkusit si paragliding na pláži či projížďku na koni. Pracovní tempo si ovšem vybírá svou daň. Únava se dříve nebo později dostaví i u nejaktivnějšího člena týmu.

Volný den se poté nestává tak akčním a kreativním, ale naopak stává se z něho jakýsi „Den klidu“, který tráví členové týmu u sebe v posteli s filmy (pokud jim i to slunce nesvědčí), nebo na pláži která je několik kilometrů odlehlá od těch zalidněných. Práce s lidmi je namáhavá, ale stačí alespoň jeden den na regeneraci, nabrání sil a animátoři mohou dál pracovat. S přicházejícím koncem sezóny se stává, že animátoři začnou trpět jakousi zvláštní alergii na lidi, ale tyto stavy jsou dochvilné a většinou stačí jeden den být co nejdál hotelu a svému týmu a krize je zahnána. Časté jsou i výměny názorů či hádky v týmu. Je to běžné, dříve nebo později se konflikty dostavit musí. Se svým týmem trávíte bezmála 24 hodin denně, neustále musíte řešit večerní program a jeho nácviky, které probíhají většinou přímo v divadle, ve kterém večer vystupujete. S tím, že je velký rozdíl mezi nácvikem po obědě, v tom největším parnu celého dne a mezi večerním vystoupením. Některé hotely bohužel nemají dostatečné vnitřní prostory k tomu, aby animátoři mohli trénovat vevnitř, proto je třeba občas zatnout zuby a jít trénovat i když svítí slunce a po skončení se vrhnout na venkovní aktivity. Pokud je hotel vybaven divadlem, které je zastřešené, tím lépe. Občas je to nepříjemné, ale dá se to vydržet, motivací může být odpočinek, který následuje, pokud nácvik tým rychle zvládne. Pokud existuje rušivý člen, který nácvik bojkotuje, tak z toho mnohdy vzejde peprná hádka, protože díky němu je celý tým ochuzen o odpočinek, který by si dopřál raději, než se mořit na sluncem rozpáleném pódiu.

S přicházejícím koncem pracovního pobytu si každý uvědomí, že za chvíli jede domů a že by byla škoda nevyužít volného času k nevšedním zážitkům společně s ostatními místo samoty na pláži. Poslední týdny jsou ideální dobou k velkým mejdanům a událostem, do kterých se nikomu celou sezónu nechtělo, protože jste museli být následující den svěží. Právě v tenhle okamžik zajdete za své hranice únavy a rozhodně nebudete litovat. Cestou domů se vyspíte do růžova a odvezete si s sebou nezapomenutelné chvíle, které třeba následující sezónu zažijete znovu, ale s jiným týmem.

Autor: Adéla Kalusová

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s