Oblast pro surfaře a „fajnšmekry“ dobrého vína

31.1 2015 proběhne další casting, tentokrát to bude na jih Itálie, tedy do okolí Kalábrie. Láká vás tahle oblast, která ve starověku překypovala bohatstvím a dodávala víno řeckým olympiádám?

Oblast Kalábrie je nejodlehlejší částí Itálie, nachází se na samotném jihu Apeninského ostrova a je obklopena na východě Jónským mořem, na západě Tyrhenským mořem a ze severu sousedí s oblastí Basilicaty. Západně od Kalábrie nalezneme i turisticky významný ostrov Sicílie. Kalábrie se dělí na 5 provincií: Cosenza, Crotone, Cataranzo, Vibo Valentia a Reggio Di Calabria. Jako málokterý region se Kalábrie může pochlubit 800 kilometrů dlouhým pobřežím dvou moří a samozřejmě půvabnou krajinou, která obklopuje tuto část ostrova.

Hlavním městem je Catanzaro, známé jako město tří V, odkazující na tři odlišné rysy města a jsou to: San Vitaliano- svatý patron, samet jako důležité hedvábné centrum od dob Byzantských a posledním V je myšlen vítr. Ten je velice silný díky větrům od Jónského moře a Silas. „VVV“ byl kdysi symbolem, který město proslavil díky hedvábí, sametu, damašku a brokáty jak na domácí, tak na zahraniční půdě. Kromě hedvábí zde nalezneme i další skvosty, kupříkladu „Cataranzo Bridge“, který je jedním z nejdelších mostů v Evropě, nebo významné katedrály či kostely, které byly poničené a znovu zrekonstruované. Díky rozvíjejícímu se průmyslu je hlavní město méně vyhledáváno turisty než ostatní města. Ti raději míří do největšího města Reggio di Calabria, které obklopuje skalnaté pohoří Aspromonte

Oblast Kalábrie řadí mezi nejchudší oblasti Itálie. Přítomnost průmyslu a s ním spojeného ruchu je minimální a je tedy zaručené, že v téhle oblasti nalezneme  relax ve stínu borovic, smaragdově čistou vodu a písečné pláže. Je to místo nekonečných možností, můžete si zde zkusit surfovat, potápět se, nebo navštívit několik národních parků, jeskyní či vodopádů.

Mezi nejznámější letoviska patři: Ricardi, Pizzo Calabro, Domenica di Ricadi, Briatico, Nicotera, NIcoreta Marina, Tropea, Zambrone, Parghelia a Caco Vaticano. A co místní kuchyně? Ta je silně ovlivněna řeckou, kromě typických těstovin, vepřového masa a sýrů si zde lidé oblíbily různé pochutiny z fiků, medu, lilů nebo mandlí.

Chloubou kalábrijského vinařství je odrůdové víno Cirò, které bylo pojmenováno podle zdejšího městečka. Víno se lisuje z odrůdy Gaglioppo, kterou dovezli kolonizátoři z antického Řecka. Někteří odborníci dokonce tvrdí, že se jedná o nejstarší odrůdu vinné révy na světě. Je produkován firmou Librandi, jež se hlásí k prastaré tradici, která prosperuje.

Kalábrie nabídne každému, co si přeje. Pokud máte chuť dělat soft animaci v klidnějším hotelu nebo naopak chcete zažít velký hotel s vysokou klientelou, i takový se najde.

Autor: Adéla Kalusová

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s