Kousek ráje co by kamenem dohodil

28.2. 2015 proběhne další casting a jednou z nabízených destinací budou i Baleárské ostrovy. Mallorca, Menorca a Ibiza – tyhle tři ostrovy se mohou stát vašim domovem v průběhu následující sezóny. Čím jsou tyto ostrovy zajímavé? Proč zrovna na tyto ostrovy zavítat?

Zmíněné ostrovy se nachází ve Středozemním moři, východně od Španělska. Tyto ostrovy patří k nejoblíbenějším destinacím pro letní dovolenou. Mluví se zde španělsky a katalánsky, ale místní obyvatelé jsou zvyklí na velké množství turistů, tudíž i s angličtinou zde pochodíte. Baleárské ostrovy jsou populární i z toho důvodu, že 300 dní v roce zde svítí slunce. Nejlepší a nejvýhodnější dopravou je cesta vlakem do Barcelony a odtud pravidelným lodním spojem na konkrétní ostrov. Samozřejmě je možné dostat se na ostrovy leteckou dopravou, která je mnohdy i výhodnější než pevninská doprava. Pokud vyhledáváte aktivní destinaci, kde se nemáte šanci ve volných dnech nudit, Baleárské ostrovy jsou vhodnou volbou! Kromě plavání jistě oceníte možnosti windsurfingu, šnorchlování, potápění a snad neurazí kvalitní golfová hřiště.  Možnost pěších výletů nebo cykloturistiky je zde na místě. Pokud máte rádi noční život, ostrov Ibiza je jasnou volbou. Je zde mnoho kvalitních tanečních klubů, diskoték a barů. Ostrov je považován za ostrov mejdanů na plážích a nekončících hudebních vystoupení. Ibiza je třetím největším Baleárským ostrovem. Hlavní město Eivissa se pyšní maurskými hradbami, které se dostaly na seznam UNESCO.

Dalším z ostrovů je Menorca, která leží severně od Mallorcy (41 km), se svou rozlohou je považována za druhý největší z Baleárských ostrovů. Je méně známá než Mallorca. Pláže a krajina jsou velice zachovalé. I to má své důvody – cestovní ruch se zde začal vyvíjet později, protože místní ekonomika byla velice dobře rozvinutá a mohla udržet ostrov bez cestovního ruchu. Tento ostrov je cílovou destinací převážně pro návštěvníky pocházející ze západní Evropy.

Největší z Baleárských ostrovů, ale taktéž z celého Španělska je Mallorca. Turistický ruch je jedním z hlavních zdrojů příjmů tamního obyvatelstva. Každoročně je navštěvován zhruba 12 ti miliony turistů (zejména Němci). Hlavní město Palme de Mallorca je letním sídlem španělské královské rodiny. Typická jsou překrásná nádvoří a dvory nazývané také jako patis. Zajímavá je i gotická katedrála, jejíž interiéry byly na začátku 20. Století renovovány.

Autor: Adéla Kalusová

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s