Oblast Katalánska a Kosu

Poslední dvě destinace, kde bude v období letní sezóny pár českých animátorů z Rilife! Co je zajímavého na oblasti Katalánska, kromě toho že část obyvatel se chce odtrhnout od Španělska, jak slýcháme ve zprávách? Co nabízí řecký ostrov Kos, kromě toho, že se nachází kousek od Turecka?

Katalánsko je oblast, kterou nalezneme na severovýchodě Španělska při pobřeží Středozemního moře. Metropolí je velkoměsto Barcelona. Katalánsko je druhou nejlidnatější oblastí celého Španělska. Jedná se o velice bohatou oblast.

Lloret de mar a Blanes – to jsou názvy oblastí, kam se prostřednictvím castingu můžete dostat. Blanes je původně rybářské městečko, proslulé svými nevšedními rybími trhy. Dodnes zůstalo zachováno historické jádro s kašnou ze 14. století a kapličkou námořníků. Dominantou městečka je zřícenina hradu Sant Juan, nedaleko kterého se v zátoce Sa Forcanera nachází známá botanická zahrada Mar i Murtra s tropickými rostlinami. Lloret de Mar, ležící necelých 75 km severně od Barcelony, lze charakterizovat jako největší rekreační středisko na pobřeží Costa Brava. Přídomek „Las Vegas Evropy“ si získal díky bohatému nočnímu životu. V celém Španělsku má tato oblast nejvíce hotelů, Lloret je tedy určen zejména pro milovníky rušného nočního života.

Řecký ostrov Kos se nachází na východě samotného Řecka a do Bodrumu v Turecku je to téměř 4km lodí. Jedná se o 45ti km táhnoucí se pás země uprostřed vod Egejského zálivu. Kos je lákadlem pro milovníky antického Řecka. Ostrov je domovem otce lékařství Hippokrata. Ačkoliv rozlohou patří k menším ostrovům, je bohatý na pamětihodnosti. Hlavní město Kos se nachází ve východní části ostrova a kořeny města sahají až do 4. století před naším letopočtem. Nejnavštěvovanějším místem je Hrad rytířů řádu sv. Jana, který obsahuje pozůstatky z doby antické, jenž je dominantou města. Kromě pevnosti je zde přístav, ze kterého vyjíždějí lodě jak do Turecka, tak směrem k okolním ostrovům včetně Rhodosu. Naproti přístavu se nachází „Bar street“ název mluví za vše. Jedná se o ulici plnou barů, klubů a hospod, kde se téměř každý večer schází většina mladých lidí z ostrova jdoucí za zábavou. Pokud je sezóna v plném proudu tahle ulice nepřipomíná ulici v Řecku ale v Londýně či NY, protože opravdu praská ve švech. Pokud máte rádi cyklistiku a pěší výlety tento ostrov je určen právě Vám! Kolo je zde nepostradatelnou věcí a vzhledem k nízkému povrchu ostrova zde můžete jezdit bez obav z velkých kopců. Milovníci písečných pláží si přijdou na své, protože ostrov je jimi posetý od severu k jihu. Tento vzdálený řecký ostrov nabízí spoustu lákadel pro aktivní dovolenou i pracovní pobyt a dostat se na něj je jednoduché. Letecky bez přestupu a to z Prahy, Brna i Ostravy!

Autor: Adéla Kalusová

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s